Як підвищити продуктивність комп’ютера: прості та бюджетні поради

846

Якщо ваш улюблений комп’ютер почав надзвичайно повільно працювати – пора зайнятися його «апгрейдингом». Є ймовірність, що вам вдасться обійтися мінімальними витратами, адже покупка нового ПК зараз «випаде» в чималу копієчку.

Отже, що може прискорити ваш комп’ютер?

Диспетчер задач

Відкриваємо всі програми, якими користуємось та моніторимо ситуацію. Графік покаже, яке місце найбільш вразливе у вашому пристрої. До прикладу, вам шалено бракує оперативної пам’яті, або процесор не витримує навантаження. Це дозволить визначити джерело сповільнення роботи.

Встановлюємо SSD

Встановлюємо SSD - фото 240490

Встановлюємо SSD / Windows Central


Якщо ваша операційна система стоїть на HDD – перенесіть її на SDD-накопичувач, щоб отримати значний приріст продуктивності. Твердотілий накопичувач зменшує час завантаженні та й узагалі робить ваш комп’ютер стрімкішим.

Рекомендуємо використовувати SDD як системний диск, на якому будуть встановлені додатки, якими ви часто користуєтесь та система. Решту файлів зберігайте на HDD.

Збільшуємо об’єм оперативної пам’яті

Збільшуємо об'єм оперативної пам'яті - фото 240491

Збільшуємо об’єм оперативної пам’яті / Fix My PC


Цей пункт особливо важливий для тих, хто любить відкривати кілька десятків вкладок у браузерах. Перегляньте, скільки планок «оперативки» у вас стоїть, щоб просто докупити додатковий об’єм.
Будьте обережними у виборі, адже типів оперативної пам’яті багато, і придбати той, який не підійде вашому ПК, надзвичайно легко.

Чистимо комп’ютер від пилу

Чистимо комп'ютер від пилу - фото 240492

Чистимо комп’ютер від пилу / Softonic


Пил може стати причиною сильного нагріву вашого ПК. Коли комп’ютер перегрівається, він починає працювати повільніше. Це пов’язано з пониженням тактової частоти процесора. Перегрів процесора автоматично знижує швидкість роботи, щоб уникнути температурних ушкоджень.

Поліпшіть охолодження

Іноді простого очищення від пилу недостатньо, особливо якщо ви ніколи не змінювали термопасту. Замініть її. Термопаста коштує недорого, і у вас не виникне труднощів з її купівлею.