Windows 10 стала вимагати на 7 Гб дискового простору

298

Остання збірка Windows 10 Insider під номером 18312 представляє нову функцію, в якій операційна система резервує великий шматок дискового простору. 

Aliexpress WW

Тим самим, ОС збільшує займану на диску площу ще на 7 ГБ, пише nv.ua.

Резервування сховища повинно гарантувати, що для деяких критично важливих операцій, в першу чергу установки оновлень функцій, завжди буде достатньо вільного місця. 

Windows вимагає значного додаткового дискового простору як під час установки кожного оновлення функції (оскільки вона розпаковує всі файли), так і після неї (оскільки попередня версія Windows залишається без змін, так що ви можете відкотитися назад). Брак вільного місця є однією з найбільш поширених причин неможливості установки оновлень. 

Точний обсяг буде залежати від встановлених додаткових функцій і мовних пакетів, але зазвичай це близько 7 ГБ. Зарезервований простір не повністю втрачається при звичайному використанні, оскільки деякі тимчасові файли дозволяють використовувати цю область пам’яті. 

Саме резервування реалізовано в файлової системі NTFS. Кожна файлова система може мати набір резервування, і вільне місце на диску буде зменшуватися в залежності від розміру резервування. Файли, створені для оновлень Windows, позначені спеціально, що дозволяє використовувати їх зарезервований простір замість резервування, а не за рахунок звичайного вільного місця. 

Необхідність виділити системі додаткові 7 ГБ вільного місця на диску боляче вдарить в першу чергу по власникам доступних ноутбуків з вбудованою пам’яттю об’ємом 64 ГБ.