Вчені навчилися знімати блокування смартфона силою думки

286

Вчені Школи інженерії та прикладних наук Університету Буффало навчилися використовувати мозкові хвилі для розблокування смартфонів. За їх словами, даний метод ідентифікації є в рази більше надійним і ефективним в порівнянні з традиційними біометричними сканерами.

Суть нового методу ідентифікації полягає в тому, щоб швидко показати користувачеві серію зображень і, прочитавши реакційні сигнали мозку, які є унікальними для кожної людини, встановити особу власника. У 95% випадків цей набір сигналів не змінюється навіть через кілька місяців.

Зараз, коли технологія знаходиться на ранній стадії розробки, для розблокування смартфона силою думки потрібна зовнішня гарнітура. Будучи за своєю суттю дуже спрощеним аналогом електроенцефалограф, вона зчитує формуються мозком сигнали, після чого знімає блокування.

За словами Веньяо Сюя, автора ідеї, такий метод ідентифікації в перспективі може викорінити технології розпізнавання осіб і зчитування відбитків пальців через їхню недосконалість. Підробити мозкові хвилі, так само як зробити маску або відтворити відбиток, просто немислимо, говорить він.