Ваші гроші в небезпеці: більшість банкоматів виявилися уразливими

9

Компанія-розробник програмного забезпечення в галузі інформаційної безпеки Positive Technologies опублікувала результати дослідження «Сценарії логічних атак на банкомати». За їх висновками, більшість подібних пристроїв мають уразливості і їх можна зламати всього за 10-15 хвилин.

Aliexpress WW

В ході дослідження фахівці Positive Technologies виявили уразливості різного характеру в 26 моделях банкоматів виробництва NCR, Diebold Nixdorf і GRGBanking. У всіх випадках при наявності доступу в сервісній зоні банкомату (внутрішнього комп’ютера) хакери всього за 15 хвилин можуть отримати дані карток, які пройшли через картрідер. В такому випадку зловмисники зчитують інформацію із магнітних стрічок карток.

За наявними даними, за відомості однієї карти на чорному ринку готові заплатити в середньому 9 доларів. Правда, зараз більшість карт оснащені чіпами, тому дані з магнітних стрічок в більшості своїй не приносять користі.

Хакери можуть зламати банкомант за 10-15 хвилин

Якщо ж хакери користуються методом злому BlackBox, просвердлюючи отвір в банкоматі і підключаючи до нього свій комп’ютер, то в 85{c33fdc0af50eebc56930e31a19c0090e6b8f3cf0109eaa329bb0e34edef02b2f} випадків вони можуть подати команду видачі купюр, які зберігаються всередині, всього за 10 хвилин.

В ході аналізу захищеності з’ясувалося, що до більшості банкоматів можна вільно підключати сторонні пристрої. У більшості випадків в банкоматах не було заборони на використання деяких поширених комбінацій клавіш для отримання доступу до функцій операційної системи, – розповіла аналітик Positive Technologies Катерина Кілюшева.

Представники банків відзначають, що їх служби безпеки відстежують підозрілих клієнтів, які вивчають банкомати, а будь-яке втручання в їх роботу тут же фіксується і на місце протягом 5 хвилин прибуває оперативна група.

Джерело