В Росії хочуть оштрафувати Google

145

Роскомнадзор звинуватив корпорацію Google в порушенні російського законодавства, через що проситиме суд оштрафувати пошуковик на суму близько 260 тисяч гривень.

Причиною цього стало те, що інтернет-пошуковик не підключився до федеральної державної інформаційної системи, в якій міститься перелік заборонених і заблокованих в Росії сайтів.

Згідно з російським законом, оператори пошукових систем зобов’язані виключати такі сайти з пошукової видачі. Роскомнадзор, як він стверджує, направляв Google повідомлення про необхідність підключитися до системи, проте цього так і не було зроблено.

У Росії заборонені до поширення матеріали, включені до федерального списку екстремістських матеріалів, в ньому більше 4500 позицій. Крім того, Роскомнадзор блокує сайти, щодо яких прийнято судове рішення про те, що вони порушують законодавство. Відомство може по ряду підстав заблокувати сайти і в позасудовому порядку – наприклад, за поданням Генпрокуратури можуть блокуватися сайти з закликами до неузгоджених мітингів.

Джерело