Український хакер зламав актуальну версію PS4

216

Відомий в хакерських колах українець Володимир Піхур , що проживає в американському місті Портленд, штат Орегон, зумів зламати консоль Sony PlayStation 4 з встановленою прошивкою версій 5.00 і вище, що до цього не вдавалося нікому. Своїми успіхами Піхур поділився на конференції Recon Brussels. Як стверджує сам ентузіаст, для досягнення своєї мети він використовував давно виявлену ним уразливість в режимі спокою консолі. За його словами, він знав про неї більше двох років.

«Процесор Southbridge, який відповідає за розподіл навантажень, не допомагає в захисті PlayStation 4. Ми пояснили, як ланцюжок експлойтів і апаратних атак дозволяє запускати код через безпечний лончер, витягувати приватні ключі і підписувати кастомні ядра», — йдеться в презентації Володимира ПІХУР для Recon Brussels.

Піхур вирішив поділитися інформацією з громадськістю з двох причин. По-перше, його щиро дивує те, що за два роки Sony не вжила жодних дій по усуненню проблеми. По-друге, йому не подобається, що підприємство не винагороджує умільців за виявлення таких проломів в захисті. Зв’язувався він з Sony і повідомляв чи про наявність уразливості — невідомо. Представники компанії поки ніяк не прокоментували новину про можливість злому PS4.

До цього, нагадаємо, хакерам вже вдавалося обійти захист PlayStation 4 і запустити на ній піратські ігри, а також емулювати безліч тайтлів, що розроблялися для PlayStation 2. Однак можливість випробувати неліцензійні гри була тільки у власників консолей із застарілою версією ПО 4.05. З огляду на те, що прошивка PS4 оновлюється автоматично, а відкат до попередніх збірок неможливий — «скуштувати плоди» піратства міг лише мізерно маленький відсоток геймерів.