У США запустили ракету, яку допомагала розробляти Україна

0
11

Про це повідомляє Державне космічне агентство України у Facebook.

Зазначається, що ця ракета має доставити вантажний модуль «Сігнус» до Міжнародної космічної станції. «Антарес» створена американською корпорацією Orbital ATK за участю іноземних партнерів, у тому числі низки українських підприємств.

Основну конструкцію першого ступеня PH «Антарес» розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП ВО ПМЗ у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та iн.

Повідомляється, що це був дев’ятий пуск «Антарес», який компанія Northrop Grumman Innovation Systems здійснила за контрактом з NASA. Наступний пуск заплановано на квітень 2019 року.

Зазначимо, що Antares – це одноразова ракета, за всю історію запуску якої, єдиний раз не мав успіху – у жовтні 2014 року ракету на зльоті підірвали через несправність.

Що таке МКС?

Це космічна станція на орбіті Землі, створена для наукових досліджень у космосі. МКС стала спільним проектом між NASA і Роcкосмосом. Для виконання різноманітних робіт астронавти періодично здійснюють виходи у відкритий космос. Станом на травень 2017 року на рахунку членів МКС 200 виходів у космос загальною тривалістю 1247 годин і 55 хвилин.

Джерело