У Росії відключили YouTube, намагаючись заблокувати Telegram

273

Месенджер Павла Дурова працює. На відміну від Google.

Користувачі з різних регіонів Росії повідомляють про проблеми з доступом до сайту відеохостингу YouTube.

Aliexpress WW

Месенджер Telegram продовжує залишатися доступним російським користувачам, на відміну від Google. Про це інформує «Сноб» із посиланням на матеріали сайту Downdetector, який відстежує перебої в роботі різних інтернет-сервісів.

YouTube перестав відкриватися в Центральній Росії, на півдні країни, а також на Уралі, у Поволжі та низці регіонів Сибіру. Проблеми з доступом спостерігають у тому числі в Москві та Санкт-Петербурзі. Користувачі повідомляють про недоступність YouTube з неділі, 22 квітня, тобто з моменту, коли Роскомнагляд почав блокувати IP-адреси Google.

Нагадаємо, що Роскомнадзор вніс веб-адреси web.telegram.org і t.me, які використовуються месенджером Telegram, в реєстр заборонених сайтів.

Пізніше засновник сервісу Telegram Павло Дуров написав, що у нових версіях месенджер буде містити вбудований VPN, який автоматично буде обходити блокування, встановлене російською владою.

Санкції пов’язані зі змінами до закону «Про персональні дані», які набули чинності в Росії 1 вересня 2015 року. Закон зобов’язує як російські, так і іноземні компанії здійснювати зберігання персональних даних росіян на території РФ. У середині листопада 2016 року в реєстр порушників прав суб’єктів персональних даних була внесена соцмережа LinkedIn. Навесні 2017 року Роскомнадзор заблокував мессенджери BlackBerry Messenger, Imo і Line, а також аудіовізуальний чат Vchat.