У Google попередили про небезпечні оновлення Android

449

Директор Google з безпеки платформи Android розповів подробиці.

Google веде розробку кардинально нових інструментів захисту Android від зовнішніх атак, які виведуть операційну систему на новий рівень за ступенем забезпечення безпеки. Про це заявив Рене Майрхофер, директор Google з безпеки платформи Android. За його словами, це необхідно зробити на випадок, якщо американські спецслужби спробують примусити компанію до надання бекдор, який був дозволив їм встановлювати стеження за користувачами Android.

Майрхофер заявив, що побоюється, що правоохоронні органи США можуть звернутися до Google з тим же проханням, з якою вони раніше зверталися до Apple. Вона полягала в тому, щоб впровадити в операційну систему певний інструментарій, який би дозволяв здійснювати віддалену виїмку даних, стежити за переміщеннями користувачів, а також читати їх повідомлення і прослуховувати правил і прийняті ними телефонні дзвінки.

У Google попередили про небезпечні оновлення Android

Що таке шкідливі оновлення Android

За словами Майрхофера, Google вже вжила кілька заходів щодо запобігання можливості віддаленого злому Android навіть з використанням скомпрометованих оновлень. Для цього в Android 9 Pie були впроваджений інструмент захисту від оновлень, які після завантаження ізолюються операційною системою до того моменту, поки користувач не виявить згоди на установку апдейта. Це було зроблено на випадок, якщо спецслужби все-таки змусять Google впровадити бекдор.

Зі слів Майрхофера не зовсім зрозуміло, наскільки ефективним буде описаний ним спосіб захисту, але одне ясно напевно – Google серйозно стурбована питанням забезпечення безпеки користувачів. Особисто мені здається, що дозволивши собі говорити відкрито на такі теми, як примус спецслужб до співпраці, Google фактично попереджає своїх клієнтів про те, що в найближчому майбутньому на їх пристрої можуть бути вчинені віддалені атаки з боку правоохоронних органів.

Джерело