Процесори Intel восьмого покоління значно подорожчали: причини

583

Останнім часом однією з найбільш обговорюваних тем на спеціалізованих ресурсах стала недостача у Intel виробничих ліній для 14-нанометрових виробів. Процесорний гігант виявився не в силах впоратися з усіма замовленнями на актуальні моделі CPU, що не тільки викликало підвищення їх роздрібних цін, але й допоможе відомому конкуренту в майбутньому відвоювати частку ринку.

Аби наочно оцінити масштаби дефіциту настільних процесорів Intel Core 8 покоління нижче наведені дані, як змінювалися їх ціни в період з першого вересня до сьогодні. У таблиці є інформація про ціни як для європейського роздрібу (перші два стовпці), надані нідерландським порталом Hardware.info, так і середня вартість (в доларах США) чіпів Intel Coffee Lake-S в українських магазинах за даними Hotline.ua.

Ціни на процесори Intel 8 покоління
загрузка...

За перші три тижні осені піднялися в ціні абсолютно всі моделі процесорів Intel Core 8 покоління, включаючи як 6-ядерні чіпи Core i7, так і 2-ядерні Pentium і Celeron. На тлі такого подорожчання багато рітейлерів прогнозують ще більш кардинальні відмінності між рекомендованою і реальною ціною процесорів Intel Core 9000 серії, реліз яких заплановано на наступний місяць.

Згідно з наявними даними, початкові складські запаси цих CPU виявляться ще менше, ніж у рішень Coffee Lake-S. При цьому останні, нагадаємо, носили статус дефіцитного товару протягом декількох місяців після релізу.

Джерело: 24tv.ua