Повітряна куля з інтернетом впала в Кенії

315

Одна куля проекту Loon здатна надавати мобільний зв’язок на території діаметром 80 кілометрів.

У проекту Google з пересилання інтернету на повітряних кулях з’явилися перші втрати. Один з апаратів, які запустили для надання швидкісного онлайн-доступу в Африці, впав днями на одній із ферм Кенії. Місцеві жителі, які зібралися подивитися на дивину, почали скаржитися на головні болі та погане самопочуття.

куля
Вміст повітряної кулі, що впала

Угруповання з 10 повітряних куль запустили в тестовому режимі біля міст Накурі, Нанюкі, Нуері та Марсабіт у липні 2017 року. Один із цих апаратів впав біля міста Нтамбіро. «Пристрій з проекту Loon показує, що він впав через півроку роботи. Ніхто не приходив за ним», – кажуть у місцевій поліції.

Проект Google Project Loon – частина ініціативи компанії з доставки інтернет-доступу у віддалених регіонах. Для цього використовують флотилію висотних повітряних куль, які дрейфують у стратосфері на висоті приблизно 18 кілометрів. Змінюючи свою висоту, кулі можуть потрапляти в різні повітряні потоки, виконуючи таким чином маневрування та рухаючись у потрібному напрямку. Дослідники кажуть, що вони використовують технології машинного навчання для передбачення погоди та маршрутів куль. Так їм точніше вдається розмістити кулі над певним регіоном та уникнути розпорошування по всій планеті.

Одна куля проекту Loon здатна надавати мобільний зв’язок на території діаметром 80 кілометрів. Для цього її оснащують двома мобільними передавачами стандарту 4G. Уперше проект запустили у 2012 році, а у 2017 році його використали в Пуерто-Ріко для забезпечення зв’язку після урагану Марія.