Новий пристрій дозволяє гуглити «силою думки»

48

Проект випускника MIT і дослідника MIT Media Lab Арнава Капура обіцяє користувачам можливість гуглити без необхідності друкувати або вимовляти слова.

Про це повідомляє Ain.ua з посиланням на New Scientist.

Aliexpress WW

Пристрій під назвою AlterEgo виглядає як варіація гарнітури, надівається на вухо, проходить по щоці і по підборіддю користувача, і, за словами творців, здатний розпізнавати слова з точністю до 90{c33fdc0af50eebc56930e31a19c0090e6b8f3cf0109eaa329bb0e34edef02b2f}.

Зокрема, пристрій розпізнає цифри від 0 до 9 і має словник приблизно в 100 слів. Працює він на основі датчиків, які зчитують нейром’язові сигнали на обличчі і щелепах — в цілому, в семи областях обличчя. Ці сигнали з’являються, коли людина промовляє слова про себе. Потім ці сигнали «згодовують» нейромережі, навченій розпізнавати їх і співвідносити з певними словами.

У пристрої також є пара не зовсім звичайних «навушників» — трансмітерів, які передають акустичні сигнали через кістки черепа у внутрішнє вухо. Таким чином, в теорії використання AlterEgo — це повністю мовчазна комунікація, яку ніяк не почути з боку.

Автори розробки вважають, що вона привнесе новий досвід в спілкування людей: якщо зараз людині потрібно явно відриватися від розмови, щоб, наприклад, перевірити інформацію на смартфоні, то з таким пристроєм можна комунікувати, паралельно залишаючись в реальному спілкуванні.