Нейробіологи виявили невідому ділянку в людському мозку

314

Австралійські нейробіологи виявили раніше невідому ділянку головного мозку, яка, можливо, є тільки у людей.

загрузка...

Ця структура була ідентифікована, коли вчені відображали частини людського мозку для атласу з анатомії, пише nv.ua.

Нейробіолог Джордж Паксінос і його команда з Neuroscience Research Australia (NeuRA) назвали своє відкриття ендохрестним ядром (endorestiform nucleus) — тому що воно розташоване всередині (ендо-) нижнього мозочкового стебла. Ядро знаходиться біля основи головного мозку, поруч з переходом в спинний мозок.

Ця ділянка відповідає за отримання сенсорної і рухової інформації, щоб поліпшити нашу поставу, рівновагу і руху.

«Нижче мозочкове стебло схоже на річку, яка несе інформацію з спинного мозку і стовбура мозку в мозочок. Ендоретіформне ядро ​​- це група нейронів, вона схожа на острів в цій річці», — сказав Джордж Паксінос.

Паксінос підтвердив існування цієї структури мозку при використанні відносно нової техніки фарбування головного мозку, яку він розробив, щоб зробити зображення тканин мозку яснішими для останнього атласу нейроанатомії, над яким він працював.

Фактично, Паксінос здогадувався про те, що ендоретіформне ядро ​​існує, протягом десятиліть. При процедурі, яка називається терапевтичною антеролатеральною кордотомією, він і його колеги помітили, що довгі волокна з хребта, здавалося, закінчуються навколо того місця, де було знайдено ендохрестне ядро.

Розташування endorestiform nucleus наводить Паскіноса на думку, що дана ділянка задіяна в дрібній моториці. У інших приматів ця ділянка поки не була виявлена, і можливо, endorestiform nucleus є черговою унікальною рисою людської нервової системи.

Для подальшого вивчення впливу endorestiform nucleus на людину необхідний час, оскільки зараз немає настільки сильного МРТ.