Мобільний інтернет в мережі 5G розчарує низькою швидкістю

1990

Уже в цьому році багато стільникових операторів, збираються запустити мережу 5G, причому не в лабораторних умовах, а прямо в містах. У числі перших зайнятися створенням інфраструктури для запуску новітнього мобільного інтернету збирається стільниковий оператор T-Mobile, однак сьогодні, 29 квітня 2018 року, він зробив дуже несподівану заяву. За його словами, швидкість інтернет-з’єднання відразу після запуску мережі 5G розчарує користувачів, тому як вона виявиться лише на 25-30% вище, ніж в мережі LTE 4G.

До слова, стандарт 5G має на увазі швидкість передачі даних в обидва боки на рівні 1 Гбіт / с, однак, якщо вірити оператору T-Mobile, спочатку цей показник буде перебувати на позначці в 40-50 Мбіт / с, а то і меншою. Згодом, через пару років, ці цифри може зрости в кілька разів, проте ніякого одного гігабіта в секунду в найближчі 5-7 років чекати не варто, запевняють представили європейського стільникового оператора.

Головна проблема в тому, що мережеве обладнання не буде повністю готове до того, щоб роздавати всім мобільний інтернет в рамках мережі 5G на максимальній або близькій до неї швидкості. Так, якщо до базової станції підключиться буквально кілька абонентів, то кожен з них зможе виходити в мережу на такій швидкості, проте в умовах міста, коли до однієї БС підключено кілька тисяч чоловік, реальна швидкість виявиться на рівні 40-50 Мбіт / с, тому ніяких чудес не відбудеться.

У зв’язку з цим, компанія T-Mobile не збирається переглядати свої тарифні плани в перші півроку після запуску мережі 5G, тому що в цьому немає ніякого сенсу. Швидкість, в порівнянні з нинішньою в 4G LTE, зросте лише на чверть. Вся ця інформація, звичайно, є вкрай негативною, тому що подібні слова однозначно розчарують багатьох людей, а особливо тих, яких подумували взагалі відмовитися від домашнього проводового інтернету. На жаль, але тепер з такими планами доведеться почекати.

Не виключено, що європейська компанія T-Mobile занадто сильно драматизує, тому як жоден інший стільниковий оператор в світі ще не робив подібних заяв. Дізнатися про те, чи правда це, можна буде вже в кінці нинішнього року, коли в багатьох країнах світу почнеться розгортання повноцінно мережі 5G, яку телекомунікаційні компанії будуть активно розвивати в найближчі роки.