Корисна програма для Windows і Mac виявилася небезпечною

333

CCleaner 5.45 приніс з собою ряд неприємних і навіть небезпечних нововведень.

Корисний колись утиліт CCleaner від компанії Piriform завоювала популярність своєї зручною функцією очищення операційної системи Windows, macOS і Android від «сміття», від чого вона нерідко потрапляла в ТОП найкорисніших програм.

загрузка...

Але ситуацію затьмарило останнє оновлення CCleaner 5.45, яке принесло з собою ряд неприємних і навіть небезпечних нововведень.

Відтепер CCleaner постійно аналізує стан комп’ютера, причому відключити цей фоновий моніторинг виявилося неможливо – якщо його спробувати деактивувати, програма запускає його знову. А натискання на іконку в треї не закриває програму, а просто згортає.

Додатково в програмі прибрали налаштування приватності. Незважаючи на запевнення розробників про те, що вся інформація анонімна, користувачі висловили серйозні сумніви і почали її видаляти зі своїх комп’ютерів.

Компанія Piriform виправдовується, що нічого важливого програма не збирає на комп’ютері, а просто стежить за тим, як користувачі користуються утилітою, щоб на основі отриманої статистики її в майбутньому поліпшити.

CCleaner вже не перший раз опинявся в центрі скандалу. У 2017 році у CCleaner виявили вірус. А недавнє дослідження фахівців показало, що CCleaner вже давно нічого принципово не покращує в системі. Програма доступна на Windows, MacOS і Android.

джерело