Гучне розслідування The New York Times: Facebook замовляв статті проти Google і Apple

67

Корпорація Facebook замовляла критичні статті про конкурентів Google та Apple. Таким чином соцмережа намагався відвернути увагу громадськості від власних прорахунків.

Як з’ясували журналісти, Facebook співпрацював з Definers Public Affairs, щоб моніторити згадки про компанію у ЗМІ. Definers відома практикою впровадження схем, відпрацьованих у політичному піарі.

За твердженням ЗМІ, було опубліковано десятки статей, в яких автори звинувачують Google і Apple в некрасивих бізнес-практиках. В одному матеріалі СEO Apple Тіма Кука називали лицеміром через критику Facebook.

В ще одній статті компанію Google звинувачували в тому, що вона виступила проти законодавчої ініціативи, яка встановлює відповідальність за рекламу секс-послуг в он-лайні.

Крім того, за твердженням журналістів The New York Times, Facebook замовляла матеріали, які пов’язували її критиків з лібералом Джорджем Соросом, якого недолюблюють консервативні американці.

Реакція  Facebook

У Facebook вже відреагували на публікацію видання і заявили, що припинили співпрацю з Definers. Сам матеріал представники соцмережі назвали маніпулятивним.

Джерело