Гігантський айсберг відколовся від льодовика в Антарктиді

4

Він відокремився від льодовика Пайн-Айленд в Західній Антарктиді. За своїми розмірами він трохи поступається місту Харкову.

В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд, розташованого на Заході континенту, відколовся айсберг. За своїми розмірами гігантська крижина порівнянна з Харковом — її площа становить 300 квадратних кілометрів, тоді як площа міста на 50 кілометрів більша. Про це пише korrespondent.net.

Aliexpress WW

«Що особливо примітно в цій події, так це те, що частота утворення айсбергів, схоже, збільшується. У 2000-х роках події такого масштабу відбувалися приблизно кожні п’ять років. Але з 2013 року було вже чотири події, в тому числі торік», — зазначає щодо цього експерт в галузі дистанційного зондування льодів Стів Лермитт з Університету в Делфті.

За словами експертів, останнім часом льодовик Пайн-Айленд катастрофічно зменшується, тоді як потік айсбергів зростає.

За наданою супутником інформацією, передня частина льодовика протягом десятиліть сповзала в океан. Однак в останні роки вона почала руйнуватися стрімко.

Лермітт наголошує, що ці зміни мають колосальне значення для перспективи підвищення рівня океану.

«Ця область є однією з потенційних гарячих в прямому сенсі слова точок в Антарктиді», — зазначив він.

Раніше повідомлялося, що в Антарктиді було зафіксовано дивне переміщення айсберга А-68, який відколовся від льодовика Ларсен С.