АСТРОНОМИ ЗНАЙШЛИ СУПЕР-ЗЕМЛЮ ЗА 6 СВІТЛОВИХ РОКІВ ВІД СОНЦЯ

36

Астрономи виявили схожу на Землю екзопланету, яка обертається навколо зірки Барнарда на відстані шести світлових років від Землі.

загрузка...

Зірка Барнарда — червоний карлик і найближча до Землі одиночна зірка. Ближче до нас лише три зірки в системі Альфа Центавра.

Зазвичай червоні карлики представляють собою досить агресивних сусідів, вони менше і холодніше Сонця і при цьому мають нестабільне електромагнітне випромінювання, але зірка Барнарда — один із найтихіших і спокійних червоних карликів, які відомі сучасним астрономам.

Враховуючи цей факт, а також близькість зірки Барнарда до Землі, астрономи давно намагалися знайти в її околицях екзопланети. Але це вдалося зробити тільки зараз завдяки зусиллям групи іспанських астрофізиків.

За словами Ігнасіо Рібаса з Іспанського інституту космічних наук, перші дані, які наводили на думку про наявність у зірки Барнарда планети, були отримані ще в 2015 році. Але тоді вони були дуже близькі до статистичної похибки.

Тепер же отримані досить достовірні дані, які дозволяють стверджувати, що екзопланета там все таки є. «Ми впевнені на 99,2{c33fdc0af50eebc56930e31a19c0090e6b8f3cf0109eaa329bb0e34edef02b2f}», — констатує Рібас.

Поки складно стверджувати щось конкретне про цю екзопланету, але вчені припускають, що вона належить до категорії «супер-Земель». Тобто вона за розмірами перевершує Землю, але не дотягує до таких гігантів як Уран або Нептун. Її маса може дорівнювати чотирьом масам Землі. А температура на її поверхні може бути близько -170 градусів Цельсія, припускають дослідники.

Джерело