9 цікавих фактів про iPhone, які не всі знають

123

В одинадцяту річницю надходження iPhone в продаж представляємо вам цікаві факти про це революційному пристрої Стіва Джобса, про які ви, можливо, не чули

Apple представила iPhone 7 серії (Product) RED в березні 2017. Фото: technobuffalo.com

Aliexpress WW

У цей день, 29 червня 2007 року, в США надійшли в продаж перші смартфони компанії Apple. Тоді iPhone зробив справжню революцію на ринку мобільних технологій. Телефон перестав бути просто інструментом для дзвінків і смс — користувачі отримали персональний комп’ютер, який поміщається в руку. До Дня народження гаджета редакція зібрала підбірку цікавих фактів про це революційному пристрої.

1. Продано більше 1 млрд iPhone

У світі продано близько 1 млрд пристроїв iPhone. Фото: Bloomberg

Згідно з офіційною статистикою, компанія Apple продала за весь час більше 1 млрд iPhone, починаючи з найпершої версії. У першому кварталі 2018 року в усьому світі було продано 52,22 млн iPhone. А за 2017 фінансовий рік Apple вдалося продати 216,76 млн iPhone.

2. iPhone — найприбутковіший продукт Apple

iPhone — найприбутковіший продукт Apple. Фото: ednist.info

Частка iPhone в загальному прибутку компанії складає більше 60{c33fdc0af50eebc56930e31a19c0090e6b8f3cf0109eaa329bb0e34edef02b2f}. По суті, завдяки успіху iPhone на ринку смартфонів Apple знаходиться в топі найдорожчих брендів світу. Так, за перший квартал 2018 дохід компанії досяг $ 61 млрд. З цієї суми $ 38 млрд — завдяки продажам iPhone.

3. На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і те ж час

На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і той же час. Фото: lifehacker.ru

9:41 — саме цей час стоїть на зображенні всіх пристроїв компанії Apple. Це правило поширюється навіть на друк оголошень і телевізійні рекламні ролики. Вся справа в стандартній презентації довжиною в 40 хвилин. Таким чином, коли пристрій з’являється на слайді, час на ньому і на годиннику аудиторії збігається. До 2010 року вказувалося інший час — 9:42. Як пояснили в компанії, вони знають про те, що не вкладаються точно в 40 хвилин, тому вирішили змінити час на хвилину раніше.

4. Процесори для iPhone виробляв Samsung

Процесори для iPhone раніше виробляв Samsung. Фото: mail.ru

Незважаючи на конкуренцію і постійні суперечки, навіть в суді, Samsung і Apple у свій час були дуже важливими партнерами. Samsung дійсно виробляє процесори для iPhone. Останнім часом Apple намагається зменшити свою залежність від конкурента. Наприклад, в iPhone 6s використовувалися як чіпи виробництва Samsung, так і TSMC. Однак в моделях iPhone 7 і iPhone 7 Plus від комплектуючих південнокорейської компанії вже довелося відмовитися.

5. У iPhone самі лояльні користувачі

iphone users

У iPhone самі лояльні користувачі. Фото: joinfo.ua

Користувачі смартфонів компанії Apple відрізняються найбільшою лояльністю до бренду в порівнянні з користувачами пристроїв інших виробників. Згідно з дослідженнями, власники iPhone частіше купують наступну версію смартфона.

6. Спочатку Apple не володіла брендом iPhone

cisco iphone

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Фото: wikipedia

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Однак це не завадило Apple випустити свій перший смартфон під цим же ім’ям в 2007 році. Компанії владнали суперечку дипломатично, домовившись співпрацювати надалі.

7. Apple ніколи не платить за рекламу iPhone в фільмах

Продукти Apple частенько з’являються в фільмах, але компанія за таку «рекламу» не платить ні цента. Фото: blog.gsmarena.com

Герої дуже багатьох фільмів і серіалів використовують техніку Apple. Дивно, але компанія за це не платить ні цента. При цьому, Apple готова надавати будь-яку кількість iPhone і інших своїх продуктів для зйомок.

8. Колишньому президенту забороняли користуватися iPhone

obama apple

Президенту заборонили користуватися iPhone. Фото: guardianlv.com

Служба безпеки забороняла колишньому американському президентові Бараку Обамі користуватися iPhone через побоювання злому. Тому він користувався телефоном марки Blackberry. Теперішній президент Сполучених Штатів — Дональд Трамп — користується смартфоном Apple, незважаючи на його вразливість.

9. Робочою назвою першого iPhone було слово Purple

Коли iPhone розроблявся, кодове ім’я для ще неназваного телефону було «Purple». Розробники iPhone навіть назвали свій розділ в штаб-квартирі Apple «Purple Dorm».