Налаштування постів у ряду користувачів за замовчуванням переключилися на «доступне для всіх».

Технічний збій при тестуванні налаштувань Facebook призвів до того, що опубліковані в «закритому» режимі записи 14 млн користувачів опинилися в загальному доступі, повідомляється в офіційному блозі соціальної мережі.

Йдеться про збій програмного забезпечення, через який у деяких користувачів налаштування постів за замовчуванням переключилися на «доступне для всіх». Зазвичай Facebook пропонує користувачеві автоматичну настройку публікації виходячи з останніх постів: якщо попередні записи були «тільки для друзів», то і нові автоматично пропонується публікувати в тому ж форматі. Технічний збій привів до того, що публікації за замовчуванням пропонувалося зробити відкритими, навіть якщо попередні були непублічним.

Facebook почала розсилку повідомлень користувачам, яких міг торкнутися збій. У листах компанія принесла вибачення за помилку і попросила перевірити настройки постів. Збій стався ще в травні, у програмістів соцмережі пішло п’ять днів на його усунення. Зараз настройки доступу у користувачів повернуті в той стан, в якому знаходилися до тестування.

Ця помилка стала ще одним скандалом в низці проблемних ситуацій, що виникли у Facebook в сфері захисту особистої інформації користувачів. Восени минулого року соцмережа опинилася в центрі скандалу разом з фірмою Cambridge Analytica, що отримала доступ до особистих даних користувачів Facebook. Аналітична компанія заволоділа даними майже 90 млн осіб. А на початку поточного місяця соцмережу знову звинуватили в передачі даних користувачів 60 виробникам смартфонів.