У компанії Huawei, перебуваючи за крок від санкцій з боку США, розробляли власну мобільну ОС з 2012 року. Дані з посиланням на анонімні джерела з’явилися в ЗМІ.

Шість років тому США почали розслідування відносно ZTE і Huawei. Першу компанію тиск практично «вбило», але друга не стала здаватися і почала роботу над новим ПО для ПК, планшетів і смартфонів.

На старті проектом керував засновник китайської компанії Жен Чженфеем, який зміг знайти стратегічні інвестиції для захисту Huawei від песимістичних прогнозів. Операційна система не була випущена, тому що Android перевершував її за характеристиками.

У Huawei інформацію не підтвердили, заявивши, що зосереджені на створенні продуктів, які працюють на базі Android, і виконують закони і вимоги, що діють в місцях присутності. Якщо Мін’юсту США вдасться довести причетність компанії до порушення експортних законів, то вона підпаде під санкції і пильний нагляд, що дозволяє заборонити використання операційної системи, створеної Google. Ситуація з ZTE, якій на сім років заборонили використовувати обладнання Qualcomm, завдала удар по всім партнерам компанії, в тому числі американським.