Компанія-виробник комп’ютерного заліза Nvidia анонсувала спеціальний чіп під назвою Jetson Xavier, який створюється в якості мозку для розумних роботів майбутнього. Чіп вийде в серпні цього року за ціною $ 1 299.

Jetson Xavier буде побудований на шести процесорах, які в цілому зможуть обробляти 30 трильйонів операцій в секунду. У створенні Jetson Xavier беруть участь 8 000 осіб, яким було потрібно п’ять років, щоб завершити свою роботу: три роки на проектування і два роки на розробку.

Цей маленький комп’ютер стане мозком майбутніх роботів. Це самий довгих проект, який ми коли-небудь робили в нашій компанії. Чіп має практично таку ж потужність, як і робочі станції вартістю $ 10 000. Крім того, Jetson Xavier має енергоспоживання в 30 ват.
– президент Nvidia Хуан Женьсюнь (Jen-Hsun Huang)

Варто зауважити, що Jetson Xavier – не перший чіп для штучного інтелекту, розроблений Nvidia. У минулому компанія випустила кілька інших комп’ютерів для роботів, які займаються сільськогосподарськими роботами. Новий чіп буде в 20 разів могутніше, ніж попередні технології.