Компанія AIQ отримала дані користувачів соціальної мережі Facebook. Канадська фірма проводила збір та зберігання персональної інформації декількох сотень тисяч користувачів соцмережі, вказується в матеріалах газети Financial Times.

За наданими з посиланням на джерело даними, AIQ мала в своєму розпорядженні понад 759 тисяч активних акаунтів Facebook, включаючи їхні домашні адреси, телефонні номери, а також електронні пошти. У новому файлі були повідомлення на політичні теми, але було неясно, розміщувалися вони безпосередньо на Facebook або були додані користувачами з якихось зовнішніх веб-ресурсів.

Виконавчий глава компанії Джефф Сильвестер зазначив під час спілкування з журналістами, що файл з інформацією був отриманий з програми, створеної AIQ для одного з їхніх клієнтів. Додаток, відповідно до його словами, проводило відстеження осіб, які ставили лайки певних сторінок на просторах Facebook, а також залишали позитивні і негативні коментарі в період проведення виборчої кампанії. Сильвестер зробив припущення, що клієнт AIQ співвідносив відомості про користувачів, які відзначилися на його веб-сторінках, із записами в деяких відкритих базах виборців, а ця процедура не забороняється і являє собою «загальну практику».

Відповідно до інформації газети, Facebook на поточному тижні ліквідував на власній платформі 14 додатків, потенційно мають зв’язку з AggregateIQ. Зарубіжні ЗМІ вже заявляли, що AIQ проводить тісну співпрацю з Cambridge Analytica. AIQ дану інформацію спростовує.